Úvod / Sdružení nezávislých kandidátů / Koaliční workshopy

Koaliční workshopy

Michal ŠtverákOd podzimu sleduji, jak si na radnici vedou noví lidé. Přinesli otevřenost, jasnost, nové postupy, nové názory na to, jak se věci mají dělat a uvádějí tato svá slova v doložitelné skutky. Jedním z takových činů je spolupráce napříč koalicí, třeba uspořádáním celokoaličního fóra, které jsme pracovně nazvali „koaličním workshopem“. Tato akce se spustila poněkud nenápadně a potichu 20. února tohoto roku. Ze začátku jsme byli všichni poněkud opatrní, poněvadž jsme se neznali a byli jsme si vzájemně neokoukaní. To se však během celého večera bouřlivých a  intenzivních debat změnilo, a když kolem půl deváté workshop končil a pomalu jsme se začali rozcházet, loučili jsme se s úsměvy a vtipy.

Atmosféra na konci workshopu, kdy se debatoval další postup, byla uvolněná. Cítil jsem ve vzduchu takovou tu jemně vzrušenou náladu, že se odehrává něco nečekaného, že najednou nejsme lidé ze čtyř stran či uskupení, nebo dokonce úplně odjinud, ale jsme lidé jedné koalice, držíme za jeden provaz a táhneme jedním směrem. Ukázalo se, že jsme lidé stejně či podobně smýšlející, že jsme lidé stejných ideálů a chceme z Rožnova udělat něco nového, lepšího, nenecháváme se strhnout malomyslností a z neúspěchů, nepochopení ostatních si neděláme velkou hlavu, protože víme, kam jdeme.

Z občanského pohledu tohle vnímám velmi pozitivně. Rád vidím, že město, ve kterém jsem vyrůstal, má dobré vedení a že tolika lidem na „mém“ městu záleží a chtějí dělat pro něj na úkor svého volného času, obětí a sil. Rád vidím fungující občanskou společnost a lidi, kteří chápou svou práci v zastupitelstvu, radě města, komisích a výborech jako službu městu a těm, kteří v něm žijí. A za to jsem moc rád. A vám, čtenářům, jsem schopen s čistým srdcem říct, že Rožnov je nyní v dobrých rukou a nemusíte se o něj bát.

Příští koaliční workshop, který proběhne v říjnu, je již svolán a bude se na něm debatovat rozpočet na další rok.

Michal Štverák